• Krúžková činnosť

•

Môžeme povedať, že záujmové krúžky majú na našej škole už dlhodobú tradíciu. Žiaci ich s obľubou navštevujú, čo prispieva k pozitívnemu využívaniu ich voľného času.Tam rozvíjajú svoje pohybové aktivity a formujú svoje zručnosti, prípadne svoje vedomosti v danom odbore.

Cieľom krúžkovej činnosti na škole bol vždy prioritný záujem o žiaka a jeho voľný čas. Táto činnosť napomáha nielen zvyšovaniu ich vedomostnej úrovne, ale je aj akousi formou zábavy, pri ktorej sa deti učia.

V tomto školskom roku pracujú na našej škole tieto krúžky:

POČÍTAČOVÝ KRÚŽOK

Vedúci:   Miroslav Vagaský

Mgr.Henrieta Fečová

MVDr.Vladimír Sabol

Mgr. Marta Kolesárová

V súčasnosti, v období rozmachu IKT má tento krúžok na našej škole najväčší počet žiakov. Oboznamujú sa so základmi práce s počítačom. Technicky nadanejší žiaci pracujú s výukovými programami, ktoré škola získala v rámci projektu Infovek.

ROZHLASOVÝ KRÚŽOK

Vedúca: Mgr.Viera Jakubčinová

Rozhlasový krúžok je novým typom krúžku na našej škole. Zameraním aktivít tohto krúžku je získať rečovo zdatných žiakov na vedenie školských relácií, formovanie plynulého a fundovaného ústneho prejavu i akési začiatky s moderátorskými praktikami, ktoré neskôr využijú títo žiaci v uvádzaní rôznych rozhlasových relácií, besied,karnevalu a pod.

STRELECKÝ KRÚŽOK

Vedúca:Mária Hudáková

Streľba zo vzduchovky má na škole veľmi dobrú tradíciu. Tento krúžok navštevujú chlapci i dievčatá. Majú za sebou niekoľko úspechov. V tomto školskom roku už získali 1.miesto na okresnej súťaži vo Vranove n/T a 30.11.2006 nás budú reprezentovať na krajskej súťaži v Prešove. Tradíciu tohto krúžku by sme chceli rozvíjať i naďalej a tak obohatiť zároveň využitie voľného času žiakov v čase po vyučovaní.

ZDRAVOTNÍCKY KRÚŽOK

Vedúca: Mgr. Gabriela Kopčáková

Veľkú obľubu si tento krúžok získal u mladších, ale aj u starších žiakov. Práca v tomto záujmovom útvare dáva väčšiu možnosť pochopiť dar života a zdravia, ale zároveň naučiť sa, ako si tieto dary chrániť. V súčasnej dobe, keď sa rozmáha množstvo drogových závislostí, je tento krúžok svojím obsahom nevyhnutnosťou.

Cieľom práce zdravotníckeho záujmového útvaru je človek a jeho zdravie, stavba a funkcia ľudského organizmu ako celku. Pri praktických činnostiach žiaci získavajú zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci. Upevňujú si vedomosti o zdravom životnom štýle a zásadách zdravej výživy, hygiene, o

význame telesných cvičení.

FUTBALOVÝ KRÚŽOK

Vedúci: Mgr. Jozef Goga

Pohybová aktivita v telesnej výchove má významný vplyv na zdravie a je zaručenou investíciou do budúcna. Futbalový krúžok napomáha napĺňať tento cieľ. Cieľom krúžku je potešenie žiakov z účasti na pohybových činnostiach.

NOHEJBALOVÝ KRÚŽOK

Vedúci: Štefan Kaščák

Krúžok je zameraný na rozvoj pohybovej a športovej aktivity žiakov a to najmä tých, ktorí obľubujú loptové hry. Krúžok navštevujú mladší i starší žiaci, pre ktorých je telesná výchova a jej rozvoj prvoradým záujmom.

PRÍRODOVEDNO-TURISTICKÝ KRÚŽOK

Vedúci: MVDr.Vladimír Sabol

Žiaci našej školy na rozdiel od žiakov mestských škôl majú k prírode veľmi blízko. Viac vnímajú zmeny a rozdielnosti ročných období, viac sa venujú pestovaniu rastlín a plodín jednak doma, ale aj na školskom pozemku. V tomto školskom roku v tomo krúžku pracujú jednak mladší i starší žiaci, ktorí pod vedením svojich pedagógov absolvujú časté poznávacie výlety za účelom spoznávania regiónu z hľadiska geologického, prírodovedného ali i historického. Hlavnou prioritou týchto aktivít je aplikácia vedomostí z prírodopisu a vlastivedy priamo v prírode a regióne.

SKAUTSKÝ KRÚŽOK

Vedúci: Lukáš Goroľ

Tento krúžok sústreďuje žiakov, ktorí jednoducho radi sú v prírode, radi súťažia a učia sa spoločenskému správaniu.Je potešujúce, že ho navštevuje hojný počet rómskych žiakov, ktorí sa týmto aktivitám venujú s veľkou obľubou.

KRÚŽOK MODERNÉHO TANCA

Vedúca: Mgr. Silvia Lecáková

Tento typ krúžku navštevujú hlavne dievčatá, pre ktoré je tanec a pohybová aktivita koníčkom. Žiačky ho s obľubou navštevujú za účelom získavania pohybových a rytmických zručností, ale aj pre zábavu a radosť z pohybu.